20.04.2022

Алгоритм розмитнення автомобіля без сплати митних платежів (до розробки спрощеної форми декларації)

1. Обрати автомобіль та укласти договір купівлі-продажу транспортного засобу з іноземною компанією чи громадянином. 

P.S. Звертаємо увагу, що під 0% митних платежів підпадають лише легкові автомобілі, фургони (вантажні мікроавтобуси), автомобілі для перевезення вантажів, мотоцикли та причепи, напівпричепи.

2. Зняти транспортний засіб з реєстрації в іноземному реєстраційному органі та отримати транзитні номерні знаки для виїзду за межі ЄС (якщо автомобіль перевозитиметься не своїм ходом, то транзитні номерні знаки оформляти не треба), оформити поліс страхування на поїздку.

2.1. Якщо вартість автомобіля понад 1000€, то в більшості країн ЄС вам слід оформити експортну митну декларацію типу "EX" для вивезення автомобіля за межі ЄС. Завчасно уточніть правила переміщення придбаних авто за межі ЄС. 

3. Направити скан-копії (або якісні фотографії) договору купівлі-продажу, техпаспорту з відмітками про зняття з обліку автомобіля, власного паспорту (внутрішнього паспорту з пропискою), ідентифікаційного коду та довіреності (якщо ввозить авто інша особа від імені власника) митному брокеру, якого обираєте попередньо за власним бажанням. Список митних брокерів України тут: https://cabinet.customs.gov.ua/downloadfile/1

Важливо! Наразі у громадян є можливість самостійно задекларувати транспортний засіб у митний режим імпорту на веб-порталі Держмитслужби «Єдине вікно» за посиланням: https://cabinet.customs.gov.ua/ccdeblstart. Для входу в особистий кабінет необхідна наявність КЕП (кваліфікованого електронного підпису).


4. Важливе зауваження! Вживаний легковий автомобіль з класом екологічності нижче «Євро-2» та вантажний - нижче «Євро-5» ви не зможете зареєструвати в Україні! Тому потурбуйтеся про завчасну перевірку відповідності автомобілів зазначеним нормам екологічності. Також будь-які російські автомобілі не попадають під 0% розмитнення (в тому числі авто європейських брендів, країна походження яких Російська Федерація). Інформацію про країну виробництва ви можете дізнатися за результатами розшифровки VIN-коду автомобіля. Перевірте зазначені дані перед покупкою автомобіля!!! Якісний сервіс розшифрування VIN-коду тут: https://carinfo.kiev.ua/cars/vin/vin_check_listing


5. Митний брокер здійснює оформлення попередньої митної декларації (із зазначенням кодів преференцій «311») на транспортний засіб в будь-якому функціонуючому митному органі та повідомляє особі, яка перевозитиме автомобіль через кордон номер попередньої митної декларації. Також на основі попередньої митної декларації митний брокер подає загальну декларацію прибуття на автомобіль, реквізити якої також повідомляє особі, що ввозитиме автомобіль.


6. Якщо перевозитиме або куплятиме автомобіль не його власник, то на водія треба обов'язково оформити нотаріальне доручення про можливість здійснення представлення ваших інтересів у державних органах при переміщенні транспортного засобу. Зробити це треба до того, як вирішите їхати за автомобілем. Реєстр працюючих нотаріусів тут: https://notar.npu.ua/


7. Після прибуття у пункт пропуску водій пред'являє митнику номер загальної декларації прибуття та попередньої митної декларації, який йому повідомив митний брокер. Митник здійснює митний огляд автомобіля та здійснює пропуск автомобіля за попередньою митною декларацією, в роздруківці якої буде вказано адресу терміналу, куди треба доставити автомобіль. Термін доставки автомобіля в межах однієї області не більше 5 діб! 


8. Після перетину кордону автомобіль слід доставити в одну з лабораторій уповноваженого органу з сертифікації. Перелік таких організацій та їх контакти тут: https://mtu.gov.ua/files/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BB%D1%96%D0%BA%20%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D1%96%D0%B2%20%D0%9D%D0%90%20%D0%A1%D0%90%D0%99%D0%A2%D0%86%20%20(08.02.22).pdf

P.S. Інші організації, ніж зазначені в переліку, не мають права видавати сертифікати відповідності!


9. Зв'язуєтеся з вашим митним брокером та пред'являєте йому всі оформлені на кордоні документи та доставляєте автомобіль на термінал, адреса якого вказана у попередній митній декларації.


10. Митний брокер направляє додаткову декларацію до попередньої на митницю, після завершення митного оформлення якої власнику автомобіля видається завірена копія оформленої митної декларації та митне посвідчення на реєстрацію автомобіля. Митне оформлення не може перевищувати однієї години з моменту пред'явлення авто митниці, прийняття митної декларації в роботу митним органом, а не з моменту прибуття на термінал!!!


11. Направляєтеся до сервісного центру МВС для реєстрації автомобіля та отримання номерних знаків України. Порядок та вартість першої реєстрації автомобіля тут: https://igov.org.ua/subcategory/1/4/situation/26